AutoHotárek.cz
0 Košík
Element = Novline

Element = Novline

9.9.2020

 „Objednal jsem si autokoberce nebo vanu do kufru značky NOVLINE a namísto toho jsem dostal nějaký ELEMENT. Prosím pošlete mi produkty značky NOVLINE.“

Každý měsíc obdržíme několik emailů a telefonátů v podobném duchu a je na čase uvést vše na pravou míru, aby zákazníci netvrdili, že se je snažíme oklamat.

Pro pochopení všech souvislostí musíme začít trochu zeširoka.

Příslušenství, které NOVLINE vyrábí, prodává do prvovýroby nebo na aftermarket.

Prvovýroba znamená, že výrobek je takzvaný OEM (Original Equipment Manufacturer – od Výrobce originálního vybavení). V praxi to znamená, že například automobilka Citroen osloví NOVLINE a NOVLINE pro Citroen vyrobí několik tisíc autokoberců pro konkrétní model vozu. Citroen následně tyto autokoberce nabízí v autosalonech jako originální příslušenství, ačkoliv nebyly vyrobené přímo Citroenem.

Pokud je výrobek určený pro aftermarket, dá se zjednodušeně říct, že je to neoriginální náhradní díl.  Znamená to, že obchodník (třeba Auto Hotárek) nakoupí v NOVLINE 50 naprosto stejných autokoberců, které byly vyrobeny pro Citroen viz. výše a prodává je jako neoriginální příslušenství, ačkoliv se jedná o naprosto totožný výrobek.

Tohle počínání se logicky nelíbí Citroenu. Vadí jim, že nějaký obchodník prodává de facto stejné autokoberce, které oni dávají do svých vozů jako originální.

Vzhledem k tomu, že NOVLINE dodává zboží především do prvovýroby, jsou pro něj zákazníci z řad automobilek daleko důležitější než prodejci na aftermarketu. Za této situace automobilky hrozily, že s NOVLINE ukončí spolupráci.

NOVLINE tedy vymyslel řešení, díky kterému může vyrábět jak do prvovýroby tak pro aftermarket. Řešení spočívá v tom, že od března roku 2016 vyrábí autopříslušenství pro aftermarket pod značkou ELEMENT nebo AUTOFAMILY. Jedná se o výrobky se stejnou kvalitou materiálu a složením, jako výrobky značky NOVLINE, které jsou nadále dostupné, ale pouze pro prvovýrobu.

Vzhledem k tomu, že jsme s NOVLINE začali spolupracovat v roce 2013 a během tří let, než došlo k výše uvedeným změnám, se nám podařilo rozšířit povědomí o značce, rozhodli jsme se dále výrobky prezentovat pod značkou NOVLINE, nikoliv ELEMENT. Navíc veškerý sortiment, který měl NOVLINE před rokem 2016 je nadále prodáván pod touto značkou i na aftermarketu.

Další články

Novinky na eshopu
Novinky na eshopu
Zde najdete pravidelně aktualizovaný seznam novinek na našem eshopu. Celý článek
20.5.2024
Vánoční otevírací doba 2023
Vánoční otevírací doba 2023
Jako každý rok máme přes svátky "Vánoční režim", při kterém trochu vydechneme. Jak máme otevřeno a expedujeme se dozvíte tady. Celý článek
1.12.2023
Na co si dát pozor při výběru vany do kufru?
Na co si dát pozor při výběru vany do kufru?
Při výběru vany do kufru je dobré vědět, co znamená horní dno, dolní dno, posuvné dno, dojezdové kolo nebo jiná podobná sousloví. Pokud jsou Vám tyto termíny cizí, zde se s nimi seznámíte. Celý článek
2.6.2023