0 Košík
Zpět na výpis

Olej Shell Helix Ultra 5W-40 (4 litry)

Více o produktu

Tento produkt není možné aktuálně objednat.

Hlídat dostupnost
Záruční doba:
24 měsíců
Výrobce:
Shell
Kód zboží:
SH-550040598

Popis produktu

Motorový olej Shell Helix Ultra 5W-40 (4 litry)

Plně syntetický, lehkoběžný motorový olej, využívající jedinečné syntetické základové složky Shell XHVI. Motorový olej Shell Helix Ultra nově obsahuje speciální čistící aditiva, která zajišťují maximální čistotu motoru a odstraňují i dlouhodobě usazené škodlivé nečistoty a úsady.

Díky novému složení je zajištěna dlouhodobá oxidační stabilita oleje a tím prodloužená životnost motoru. Motorový olej rovněž minimalizuje hluk v motoru a chrání ho i při extrémní zátěži dnešního provozu.

Shell Helix Ultra je určený speciálně pro benzínové a dieselové motory moderních vozidel, včetně sportovních, kde pro zajištění maximálního výkonu motory pracují při extrémních teplotách a vysokých otáčkách. Je rovněž určený pro použití v přeplňovaných i nepřeplňovaných benzínových, naftových a plynových (LPG) motorech osobních vozů.

Zvláště vhodný je pro vozy vybavené víceventilovými motory a je doporučen i pro vozy vybavené katalyzátorem výfukových plynů. Při vývoji motorového oleje Shell Helix Ultra byly využity technologie a dlouholeté zkušenosti firmy Shell ze závodů Formule 1. Motorový olej Shell Helix Ultra je jediný motorový olej doporučený Ferrari.

Splňuje specifikace:

API SN/CF 
MB Approval 229.5,226.5 
Rover 
ACEA A3/-98/B3/B4-98 
Ferrari
PSA B71 2296 E-98 (level 2) 
Porsche A40
JASO SG
Fiat 9.55535-Z2
BMW LL 01
Renault RN0700,RN0710
VW 500.00/505.00/502.00

Dobrý den,krom všech stěračů na vnukovo Colta(rv.2002) bych rád koupil i olej do Mitsubischi 1.3,60kW.Má nabízený olej i specifikaci vhodnou pro výše popsaný motor?U stěračů jsem nezjistil potřebnost adaptérů,ve specifikaci oleje si jistý nejsem.Ofuky na sklo Colta 3d jsem v nabídce nenašel.Je možná záměna z Carismy stejného ročníku,Dotazy v této chvíli proto,že poptávané věci mu chci dát k Vánocům a jeho se vyptávat nechci.Děkuji za radu a přeji sluníčkovou náladu.Pavel Volf
Tomáš
7.11.2015
Dobrý den,
co se týče specifikace oleje, tak je nejlepší údaj zjistit ze štítku na dveřích řidiče nebo ze štítku na motoru, pokud není na dveřích. Osobně bych si netroufal nějaký olej doporučovat, protože pro každý motor jsou specifikace viskozity oleje odlišné.

Přeji hezký den.
Tomáš

Co vás zajímá?

Tyto stránky využívají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním cookies. Souhlasím