0 Košík
Zpět na výpis

Nabíječka autobaterií Optimate 5

Více o produktu

2 090 Kč s DPH
1 727 Kč bez DPH
Dostupnost Náchod
Na dotaz
Dostupnost Praha
Na dotaz
Záruční doba:
24 měsíců
Výrobce:
Tecmate
Kód zboží:
N143226
Doprava zdarma

Popis produktu

Nabíječka autobaterií Optimate 5 - 8 až 120Ah

Nabíječka autobaterií Optimate 5 je navržena pro všechny běžně používané 6V i 12V autobaterie i motobaterie s kapacitou 8 až 120Ah. Procesor v nabíječce automaticky zjistí, zda se jedná o 6V nebo 12V baterii a sám přizpůsobí svůh program.

Nabíječka Optimate 5 obsahuje ochranu proti zkratu a přepólování. Autobaterii dokáže udržovat v nabitém stavu díky udržovacímu režimu. Dále pracuje podle počítačem řízeného 6 stupňového procesu nabíjení.

1) Kontrola autobaterie - počítač zjistí, zda se jedná o 6V nebo 12V akumulátor a zároveň vyhodnotí, zda je autobaterie v pořádku nebo zda je třeba ji oživit/desulfovat.
2) Oživení autobaterie - režim vysokonapěťového oživování do 2 hodin stabilizuje vybitou baterii (pokud je baterie v pořádku, tento krok je přeskočen).
3) Hlavní nabíjení - autobaterie je nabíjena proudem 2,8A (12V) nebo 4A (6V) až do plného nabití.
4) Vyrovnání článků - nabíjení probíhá řízenými impulzy, které vyrovnávají napětí jednotlivých článků v akumulátoru. Dojde tak k jeho maximálnímu nabití.
5) Test udržení napětí - po 30 minut probíhá monitorování napětí, poté dojde k vyhodnocení, zda je baterie schopna napětí udržet.
6) Údržovací nabíjení - zde dochází ke střídání dvou 30 minutových period. Periody klidu, kdy nedochází k nabíjení akumulátoru a periody udržování, kdy je do akumulátoru pouštěn proud 6,8V (6V) nebo 13,6V (12V), čímž dochází ke kompenzaci malé elektrické zátěže způsobené elektrickým příslušenstvím vozidla, palubním počítačem nebo přirozeným samovybíjením autobaterie.

Nabíječka Optimate 5 je vhodná pro všechny typy autobaterií:

  • údržbové s plnícími zátkami
  • bezúdržbové (MF)
  • s regulačním ventilem (VRLA)
  • gelové


Součástí balení je:

 

  • integrovaný držák pro zavěšení na zeď
  • kabel se svěrkami
  • kabel s ochrannou pojistkou a naletovanými očky pro permanentní připojení k akumulátoru
  • český návod

 

Co vás zajímá?