0 Košík
Spolupráce závodní stáje Motor Team Macek a Auto Hotárek stále pokračuje!

Spolupráce závodní stáje Motor Team Macek a Auto Hotárek stále pokračuje!

2.9.2019

Soutěžní tým Motor Team Macek odstartoval koncem března sezónu 2019, a to opět s podporou společnosti Auto Hotárek. V prvním závodě obsadil 6. místo v celkové klasifikaci na testovací „SUBARU BRZ RZ v Žiželicích“ z celkového počtu 22 přihlášených posádek.

Stáj se prezentovala opět s osvědčeným soutěžním automobilem PORSCHE 997 GT3, se kterým se v mezinárodních mistrovstvích České republiky a Německa objevuje už od roku 2013 a s nímž v loňském roce obsadil 4. místo ve své třídě. V barvách společnosti Auto Hotárek se tým prezentuje teprve 2. závodní sezonu. Po právu však budí právě v tomto barevném provedení velkou pozornost fanoušků rally i občasných diváků.

Dalšími podniky byly KOWAX Valašská Rally ve Valašském Meziříčí a Rallye Šumava Klatovy, kde se tým představil v novém složení. Pilota Karla Macka od letošní sezóny naviguje Vítězslav Baďura ze Zlína. Technické problémy na vozidle posádce bohužel tentokrát nedovolily dojet do cíle. Oba podniky však dobře posloužily jako testovací jízdy pro vyzkoušení nově vytvořené posádky.

Mezi mistrovskými závody si tým odskočil na prezentaci při květnové akci HELICOPTER SHOW, která se každé jaro pořádá na hradeckém letišti. Desetitisíce návštěvníků mohly obdivovat nejen letadla a helikoptéry, ale i rallyové speciály a ti šťastnější se mohli nechat svézt na horkém sedadle navigátora.

Neméně úspěšná byla prezentace červenožlutého PORSCHE 997 GT3 v rámci německé AvD Sachsen-Rallye v okolí saského města Zwickau. Tato soutěž bohužel musela být v průběhu druhé rychlostní zkoušky zrušena z důvodů tragické nehody jedné z německých posádek. Naše posádka se v tomto závodu pohybovala na začátku druhé desítky klasifikace divize 2 a na 1. místě ve třídě K1.

Po návratu do ČR následovala účast na tradiční Rally Bohemia v Mladé Boleslavi a okolí, ze které musela posádka ve složení Karel Macek a Zuzana Plšková odstoupit kvůli prasklému čelnímu oknu.

Zatím poslední soutěží v této sezóně byla nedávná AUTO IN Rallye Železné Hory v Chrudimi, kterou se Motor Teamu Macek podařilo dokončit na 18. místě v absolutním pořadí a na 2. místě ve třídě A5.

„Do konce sezóny máme v plánu účastnit se s podporou společnosti Auto Hotárek zbývajících tří až čtyř soutěží, z toho alespoň jedné v Německu, nenecháme si ujít ani výrazně navštěvovaný tradiční prosincový rallysprint v Praze na Strahově“, říká Karel Macek, majitel náchodského závodního týmu a pilot červenožlutého PORSCHE 997 GT3.

Další články

Novinky na eshopu
Novinky na eshopu
Zde najdete pravidelně aktualizovaný seznam novinek na našem eshopu. Celý článek
24.1.2022
Rozměry střešních boxů
Rozměry střešních boxů
Někdy zákazníci chtějí vědět, jak velký bude přední a zadní přesah střešního boxu na autě. Výrobce tyto informace obvykle neposkytuje, proto jsme pro Vás tyto rozměry změřili. Celý článek
30.7.2020
Povinná výbava podle nejnovější vyhlášky 206/2018 Sb.
Povinná výbava podle nejnovější vyhlášky 206/2018 Sb.
Podle nové vyhlášky, platné od 1. října 2018, dochází ke změnám ve složení povinné výbavy a v obsahu autolékárniček. Souhrn veškerých změn naleznete v našem článku. Celý článek
25.9.2018
Tyto stránky využívají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním cookies. Souhlasím